Mecz Brighton - Manchester United dnia 2024-05-19 15:00 - końcowy wynik 0-2

Starcie pomiędzy Brighton a Manchesterem United, rozegrane w niedzielę 19 maja na American Express Stadium, zakończyło się zwycięstwem gości 2-0. Mimo bezbramkowego remisu do przerwy, piłkarze „Czerwonych Diabłów” zdołali przełamać defensywę gospodarzy w drugiej połowie, zapewniając sobie cenne trzy punkty w ostatniej, 38. kolejce Premier League.

Podsumowanie meczu

Mecz pomiędzy drużynami: Brighton (Gospodarz) przeciwko Manchester United (Goście)

• Diogo Dalot 73'0-1
  • R. Højlund 88'0-2 (asysta: C. Eriksen)

Relacja z meczu

Na American Express Stadium w Brighton mieliśmy okazję zobaczyć niesamowicie zacięty pojedynek pomiędzy Brighton a Manchester United. Atmosfera na stadionie była elektryzująca, a kibice obu drużyn nie szczędzili gardła, dopingując swoje zespoły przez pełne 90 minut.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, choć to Manchester United miał nieco więcej z gry. Niemniej jednak, Brighton zdołało skutecznie neutralizować ataki rywali, a bramkarz gospodarzy kilka razy popisał się znakomitymi interwencjami. W 22. minucie Sofyan Amrabat z Manchester United otrzymał żółtą kartkę za agresywny faul w środku pola. Pod koniec pierwszej połowy, dokładnie w 45. minucie, Bruno Fernandes również ujrzał żółty kartonik za niebezpieczne zagranie.

Do przerwy wynik pozostawał bezbramkowy, ale napięcie w powietrzu było wyczuwalne. Obie drużyny wiedziały, że w drugiej połowie muszą dać z siebie wszystko, aby zdobyć cenne punkty w ostatniej kolejce Premier League.

Druga połowa rozpoczęła się równie intensywnie. Manchester United wyraźnie dążyło do zdobycia bramki, a Brighton starało się nie dopuścić do groźnych sytuacji pod własną bramką. Przełomowy moment przyszedł w 73. minucie, kiedy to Diogo Dalot po indywidualnej akcji otworzył wynik meczu, wyprowadzając Manchester United na prowadzenie 1-0.

Brighton nie zamierzało się poddawać i próbowało odrobić straty. Jednak w 87. minucie Billy Gilmour został ukarany żółtą kartką za faul taktyczny, co wyraźnie osłabiło morale gospodarzy. Chwilę później, w 88. minucie, Rasmus Højlund, po doskonałym podaniu od Christiana Eriksena, podwyższył wynik na 2-0 dla Manchester United.

W 90. minucie Casemiro otrzymał żółtą kartkę za spóźnione wejście, ale to już nie miało większego wpływu na wynik meczu. Manchester United kontrolował grę do ostatniego gwizdka sędziego C. Pawsona, który zakończył mecz z wynikiem 2-0 dla gości.

To był emocjonujący mecz, pełen walki i zaangażowania z obu stron. Manchester United, dzięki wygranej, zakończył sezon na wysokim miejscu w tabeli, podczas gdy Brighton, mimo porażki, może być dumne ze swojej postawy i waleczności przez cały sezon.